OFERTA WSPÓŁPRACY DLA FIRM

OFERTA WSPÓŁPRACY DLA FIRM

OFERTA WSPÓŁPRACY DLA FIRM

Dbanie przez pracodawcę o zdrowie i samopoczucie pracownika zwraca się wielokrotnie – pracownik jest bardziej efektywny,

zadowolony, mniej choruje i czuje się doceniony. Większość z nas wie, że sport pomaga zadbać o kondycję i sprawność.

Dużo rzadziej uświadamiamy sobie jednak zbawienny wpływ ćwiczeń na nasz układ odpornościowy i pracę organów wewnętrznych. Podczas aktywności fizycznej dotleniamy mózg, usuwamy napięcie nagromadzone podczas całego dnia, pobudzamy krążenie i wyciszamy emocje oraz negatywne odczucia.

Aktywność fizyczna ma szczególne znaczenie przede wszystkim dla osób wykonujących pracę siedzącą. Trudno dziś sobie wyobrazić

miejsce pracy bez komputera. Przed monitorem spędzamy coraz więcej godzin, zarówno w pracy, jak i w domu. Rodzi to wiele negatywnych skutków dla naszego zdrowia. Bardzo poważnym problemem u osób pracujących w biurach, przed komputerami jest otyłość.

Pracownik, który przez wiele godzin przebywa w jednej pozycji, w szczególny sposób obciąża swój kręgosłup. Narażone na uszkodzenia są również mięśnie karku. Obciążenie mięśni tułowia i kręgosłupa w dłuższej perspektywie może doprowadzić do skrzywienia kręgosłupa lub do pogłębienia istniejących już krzywizn. Aktywność fizyczna działa również pozytywnie na naszą sprawność intelektualną.

Badania przeprowadzone przez Dział Badań Geriatrycznych Uniwersytetu Laval w Kanadzie wykazały, że osoby  po 65 roku życia aktywne fizycznie (wysiłek większy niż chodzenie, minimum trzy razy w tygodniu) obniżają ryzyko wystąpienia niekorzystnych zmian związanych z procesem starzenia się. Ryzyko wystąpienia demencji spada o 37%, obniżenia umiejętności poznawczych o 42%, a zachorowania na chorobę Alzheimera aż o 50%.

 

Serdecznie zapraszamy firmy do współpracy.

Dobierzemy dla Państwa odpowiedni rodzaj zajęć, który wpłynie korzystnie na samopoczucie Państwa pracowników!